اپل به هدفش نرسید؛ حقوق تیم کوک کم شد - اماتوس
خانه / اخبار فناوری / اپل به هدفش نرسید؛ حقوق تیم کوک کم شد

اپل به هدفش نرسید؛ حقوق تیم کوک کم شد

پاداش تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل برای اولین بار از زمانی که سکان هدایت این شرکت را به عهده گرفته، کاهش یافته است. کاهش پاداش و حقوق این مدیر به دلیل نرسیدن به اهداف مالی سال ۲۰۱۶۶ اپل رخ داده است.

اپل فروش سالیانه خود در سال ۲۰۱۶ را ۲۱۵٫۶ میلیارد دلار اعلام کرد، رقمی ۳٫۷ درصد پایین‌تر از هدف ۲۲۳٫۶ میلیارد دلاری این شرکت. سود عملیاتی این شرکت هم به رقم ۶۰ میلیارد دلار رسید، رقمی که در حدود ۰٫۵ درصد از هدف ۶۰٫۳ میلیارد دلاری تعیین شده پایین‌تر بود.

به دلیل همین عملکرد که پایین‌تر از حد انتظار بود، مسئولین شرکت اپل مبلغ کمتری به تیم کوک پرداختند. کوک برای سال ۲۰۱۵ حدود ۱۰٫۳ میلیون دلار پاداش دریافت کرد در حالی که این رقم برای سال ۲۰۱۶ حدود ۸٫۷۵ میلیون دلار بوده. البته این کاهش پاداش‌ها فقط منحصر به تیم کوک نبوده و برای مثال درباره لوکا مایستری مدیر امور مالی اپل هم اتفاق مشابهی رخ داده است.

اپل در طول زمان از شرکتی که به تولید کامپیوتر‌های مک می‌پرداخت به شرکت تولیدکننده گوشی‌های آیفون بدل شد. در حال حاضر حدود ۶۳ درصد درآمد این شرکت از تولید آیفون تامین می‌شود. سال ۲۰۱۶ اپل برای اولین بار شاهد کاهش فروش آیفون بود و همین موضوع هم بر سرنوشت درآمد کلی این شرکت بسیار اثرگذار بوده است.

درباره‌ی امین

طراح و بازاریاب وب سایت | مقاله نویس تمامی سعی من این است که جدیدترین و بهترین اخبار فناوری را به شما کاربران عزیز برسانم

همچنین ببینید

نوکیا 8

نوکیا 8 با پردازنده اسنپدراگون 835 در MWC 2017 معرفی می‌شود!

شایعات اخیر حکایت از آن دارند که پرچم‌دار نوکیا موسوم به نوکیا 8 با پردازنده‌ی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *