اموزش استریم کردن بازی های اکس باکس وان بر روی ویندوز 10

اموزش استریم کردن بازی های اکس باکس وان بر روی ویندوز 10

قابلیت استریم کردن بازی های کنسول قدرتمند نسل هشتمی مایکروسافت یعنی اکس باکس وان، به شما این اجازه را می دهد تا بازی های آن را، در رایانه شخصی خود که ویندوز 10 بر روی آن نصب است، اجرا کنید. با این ویژگی، شما می توانید بازی ها را با کیفیت 1080P و 60 فریم بر ثانیه بازی کنید.

در چند ماه اخیر، یکی از ویژگی هایی که مایکروسافت بر روی آن مانور بسیاری داشت، استریم کردن بازی های اکس باکس وان بر روی رایانه بود. با این روش، شما نیازی به خریدن آن بازی برای رایانه شخصی خود ندارید، و یا حتی نیازی به هزینه های هنگفت برای خریدن یک رایانه مناسب برای بازی ندارید و از طریق کنسول اکس باکس وان و نرم افزار رابط آن بر روی رایانه خود، می توانید به بازی کردن بازی های آن بپردازید. با این روش، شما قادر خواهید بود که تمامی بازی های اکس باکس وان، و حتی بازی های انحصاری این کنسول قدرتمند را بر روی رایانه خود بازی کنید. بازی های زیبایی مانند “Halo” ،”Sunset” و “Forza”، که جزو برترین بازی های E3 بودند و طرفداران بسیاری دارند. اما صبر کنید هنوز تمام نشده! چندی پیش، مایکروسافت در طی یک کنفرانس اعلام کرد که بازی هایی را که برای اکس باکس 360 خریداری کرده اید را، می توانید به صورت الکترونیکی برای اکس باکس وان نیز دانلود کنید. پس این بازی ها را هم به لیست بازی هایی که می خواهید استریم کنید اضافه کنید!

دو مورد از مزایای این روش عالی:

  • شما می توانید کنسول بازی خود را راها کنید و در هر جای خانه، از طریق رایانه خود که به شبکه اینترنتی مشترکی با اکس باکس وان وصل شده، به بازی کردن بازی آن بپردازید.
  • قابلیت استریم کردن بازی های اکس باکس، از سخت افزار کنسول قدرتمند اکس باکس برای اجرا کردن بازی ها بر روی رایانه استفاده می کند و رایانه شما، تنها نقش یک نمایشگر را اجرا می کند. البته استفاده کردن از موس و کیبورد، تجربه منحصر به فردی را در بازی کردن به بازی باز منتقل می کند.

 سخت افزار مورد نیاز:

  • کنسول اکس باکس. برای استریم کردن بازی های اکس باکس، شما باید تنظیمات استریم کردن را در تنظیمات کنسول روشن کنید.
  • رایانه ای که ویندوز 10 بر روی آن نصب شده است. شما باید در نرم افزار اکس باکس ویندوز 10، با گیمر تگ کنسول اکس باکس خود وارد شده باشید
  • اتصال اترنت (شبکه خانگی). کنسول اکس باکس و رایانه، باید با تنظیمات مشابهی به اینترنت وصل باشند. یعنی یا هر دو با کابل به مودم وصل باشند، و یا هر دو با وای فای به مودم وصل باشند. (به خاطر داشته باشید که اگر از وای فای استفاده می کنید، باید اتصال رایانه، از نوع 802.11N/AC باشد.)

برای بهترین تجربه بازی کردن، حد اقل چنین سخت افزاری لازم است:

  • حد اقل دو گیگابایت رم.
  • سی پی یو دو هسته ای با کلاک 1.5.
  • اتصال به شبکه اترنت.
اکنون به سراغ آموزش استریم کردن می رویم.

ابتدا، تنظیمات استریم کردن را در تنظیمات کنسول اکس باکس خود، فعال کنید. برای این کار، ابتدا به قسمت تنظیمات کنسول اکس باکس خود بروید، سپس در سربرگ “Preferencesگزینه “Allow game streaming to other devices (beta)” را فعال کنید


سپس برای برقراری اتصال بین کنسول و رایانه، گزینه “From any SmartGlass device”، و یا “Only from profiles signed in on this Xbox” را فعال کنید.

پس از فعال کردن تنظیمات اکس باکس، نوبت به وصل کردن رایانه شخصی شما به کنسول می شود. که این کار، از طریق نرم افزار اکس باکس امکان پذیر است. برای شروع، نرم افزار اکس باکس را باز کنید. سپس در منوی سمت چپ، بر روی گزینه “Connect” کلیک کنید. پس از کلیک بر روی گزینه اتصال، رایانه شما، در شبکه خانگی به دنبال کنسول اکس باکس جست و جو می کند. پس از اتمام جست و جو، نام کنسول پیدا شده را انتخاب کنید و به آن متصل شوید.

اکنون نوبت به استریم کردن بازی ها می رسد. برای این کار، وقتی که کنسول و رایانه به هم متصل شدند، بر روی گزینه “stream” کلیک کنید.
برای استریم کردن و اجرای بازی اکس باکس بر روی رایانه، شما باید ابتدا بر روی یکی از بازی هایی که لیست بازی ها، در صفحه اصلی نرم افزار اکس باکس نمایش داده کلیک کنید، و سپس بر روی گزینه “Play from console” که در بالا سمت راست قرار دارد کلیک کنید. پس از کلیک، بازی بلافاصله بر روی کنسول آغاز، و بر روی رایانه استریم می شود.

یکی از ویژگی های خوب استریم کردن، تنظیم کردن کیفیت تصویر استریم شده است که بسیار به پهنای باند شما بستگی دارد و شما، باید با توجه به پهنای باند خود، کیفیت بازی را برای داشتن گیم پلی بدون لگ و روان تنظیم کنید. البته این تنظیمات مانند تنظیمات بازی های رایانه نیستند و شما نمی توانید کیفیت تکسچر ها و سایه ها را تنظیم کنید و شما تنها تنظیمات کلی مانند “High”، “Medium” و “Low” را مشاهده می کنید.
برای تنظیم کردن کیفیت تصویر، ابتدا در نرم افزار اکس باکس، وارد تنظیمات، و سپس وارد قسمت “Game streaming” شوید. سپس در قسمت تنظیمات کیفیت تصویر، کیفیت را بر اساس پهنای باند خود تنظیم کنید.

یکی از ویژگی های خوب ویندوز 10، استفاده از نوار بازی است که شما می توانید با فشردن همزمان کلید های “Windows” + “G”، این نوار را باز کنید. این نوار، به شما امکان فیلم برداری و عکس گرفتن از محیط بازی را می دهد؛ و تصاویر ثبت شده بر روی رایانه شما ذخیره می شوند.
اینها، تنها گوشه ای از امکانات ویندوز 10 برای اکس باکس بودند و امکانات بسیار بسیار بیشتری، با عرضه ویندوز 10 برای اکس باکس معرفی می شوند. پس تا عرضه ویندوز 10 برای اکس باکس، کوشا باشید و منتظر ویژگی های بسیار جذاب ویندوز 10 باشید.
نظر شما در مورد استریم کردن بازی ها در ویندوز 10 چیست؟ آِیا تنظیمات بیشتری را برای گرافیک بازی های میخواستید؟ با چنین ویژگی هایی مانند رابط کاربری زیبا، دایرکت اکس 12، قابلیت استریم بازی ها و کینکت فوق العاده، کدام کنسول نسل ایکس باکس را انتخاب می کنید؟

Leave a Comment